Yazarlar

 • Ahmet Baki Yerli

  Ahmet Baki Yerli

  (6) Kitap

  1983 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 2007 yılından beri öğretmenlik mesleğini icra etmektedir. Yazı hayatına öğrencilik yıllarında kaleme aldığı bilim kurgu öyküleriyle başladı. Öğretmen olduktan sonra öğrencilerin muhakeme yeteneğini geliştirdiğine inandığı zekâ oyunları üzerine uzmanlaştı. Araştırmaları çeşitli makale ve tez çalışmalarında kaynakça olarak kullanıldı. Beyin Avcısı serisi ile çocukluğundan bu yana hayalini kurduğu macera ve bilim kurgu hikâyelerini zekâ oyunları ile harmanlayarak romanlaştırdı.

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Ayşe Saliha Emon

  Ayşe Saliha Emon

  (5) Kitap

  1987 yılının öğretmenler gününde Kütahya’da doğdu. Bundan dolayı hep öğretmen olacak çocuk gözüyle bakıldı. İlk ve orta öğretimini Kütahya’da tamamladı. Aydın Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü kazanarak beklentileri boşa çıkardı. Henüz hiçbir şeyin reklamını yapamadı. Ama metin ve hikaye yazarlığı yaptı. Kısa filmler yazdı, hatta bir tanesi ödül bile aldı. Ayrıca evlendi, bir de oğlu oldu.

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Cihangir Defterdar

  Cihangir Defterdar

  (4) Kitap

  1986 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimine Kayseri'de devam eden yazar lise ve üniversite eğitimini Ankara'da tamamladı. Ardından başladığı yüksek lisans eğitimini Bursa'da başarıyla sonuçlandırdı. Öğretim hayatına doktora çalışmalarıyla devam etmektedir. İlkokul yıllarında yazdığı öykülerle öğretmenlerinin dikkatini çekip yazmaya gönül verdi. Birçok öykü, deneme ve kurmaca kaleme aldı. Eserleri çeşitli dergi ve internet sitelerinde yayımlandı. Farklı polisiye romanlarda editörlük görevini üstlendi. Halen bir çok roman ve senaryo projelerinde görev almaya devam etmektedir.

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Ebru Alemdağ

  Ebru Alemdağ

  (3) Kitap

  Aslen Trabzonlu olan yazar 1985 yılında Tekirdağ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimine burada devam ettikten sonra üniversite eğitimini Edirne’de, ardından başladığı yüksek lisans eğitimini Tekirdağ’da tamamladı. Çok küçük yaşlarda başlayan kitap sevgisi ilerleyen yaşlarda yayıncılıkla kesişti. Farklı türdeki bir çok kitapta editörlük görevini üstlendi ve bir çok romanda içerik danışmanlığı yaptı. Son yıllarda gençlik kitaplarına yoğunlaşmış olup halen bu alanda çalışmalar yapmaktadır.

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Emine Serap Akyüz

  Emine Serap Akyüz

  (1) Kitap

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Meliha Çalıkuşu

  Meliha Çalıkuşu

  (1) Kitap

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Murat Dinçer

  Murat Dinçer

  (2) Kitap

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Ömer Burak Çınar

  Ömer Burak Çınar

  (2) Kitap

  1989 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimine Sakarya’da devam eden yazar, lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. Ayrıca tiyatro, yazarlık, oyunculuk, diksiyon gibi alanlarda çeşitli eğitimler de aldı. İlkokul yıllarında yazdığı şiirlerle, yazarlık sanatına gönül verdi ve kendini her geçen gün daha da geliştirmeye çalıştı. Birçok şiir, söz, senaryo, tiyatro oyunu kaleme aldı. Halen çeşitli internet sitelerinde yazıları yayımlanmaya devam etmektedir. Ayrıca oyunculuk ve yönetmenlik yapmaktadır. Tebessümün en faydalı ilaç olduğuna inanan yazar, geleneksel Karagöz – Hacivat perde tiyatrosu örneklerini de sunmaktadır.

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Ruth Hatfield

  Ruth Hatfield

  (3) Kitap

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Şehri Madan

  Şehri Madan

  (5) Kitap

  Aslen Samsun’lu olan Yazar iki çocuklu bir ailenin ilk göz ağrısı olarak dünyaya geldiğinde; “Berlin duvarı” yıkılalı dört ay olmuştu. Taşı toprağı altın şehir İstanbul’a göç ettiklerinde; Turgut Özal Türkiye’nin sekizinci Cumhurbaşkanıydı. İlk karne sevincini, evlerinin arka balkonundan seyrettiği İlköğretim Okulunda yaşamıştı. Derste yaptığı Türkçe betimlemeleri Fatih öğretmeni tarafından çok beğenilmiş; bu ona Edebiyat’ı sevdiren ilk adım olmuştu. Üniversitesi öğrencisiyken çalışma hayatı da beraberinde gelmişti. Diplomasını alıp mezun olduğunda ise o artık evliliğindeki ilk yılı geride bırakmıştı. Susturulamayan savaşlara inat kitaplar konuşsun dedi ve umuda bir kandil de o yaktı. Bugün; çocuk gelişimi alanında çalışmalar yaparak, okuyarak, yazarak ve şükrederek geçiriyor günlerini. Güzel bir ailede büyüyüp güzel bir aile kurabildiği için…

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Semra Aydın

  Semra Aydın

  (2) Kitap

  Yazarın Tüm Kitapları
 • Yiğit Recep Efe

  Yiğit Recep Efe

  (11) Kitap

  “Gördüğümüz her şey bir ‘hayal’ ile başladı...” diyen yazar kendini iflah olmaz bir hayalperest olarak tanımlamaktadır. Memleketi Balıkesir’dir ve 1982’nin Mayıs ayında Tekirdağ’da doğmuştur. İlk gençlik yıllarında şiirle başlayan edebiyat sevgisi, bir başka edebiyat severle evlendikten sonra artarak devam etmiştir. Balıkesir Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar eğitim ve organizasyon sektöründe yöneticilik yapmıştır. Ülkemizde gençlere yönelik yayıncılığın ve eğitimin güçlendirilmesi gerektiğini düşünerek bu alana yönelmiş ve bir çok proje geliştirmiştir. Problem Çözme Teknikleri, Hayal Kurma Teknikleri, Etkin Liderlik ve Proje Yönetimi gibi konularda eğitimler vermenin yanı sıra yaşam koçluğu da yapmaktadır. Hâlen kurucuları arasında yer aldığı Acayip Kitaplar’ın yayın yönetmenliğini yürütmektedir.

  Yazarın Tüm Kitapları